Život není to co máme, ale to co vydržíme!

Červenec 2010

Trénink na maraton

27. července 2010 v 17:22 | quassar |  Běh
Tak jsem loni zas po několika letech začal pořádně běhat a rozhodl jsem se úsilí zúročit na Kladenském maratonu, který se koná 18. zaří 2010. Domluvili jsme se s kamarádem Bezďou, že ho zkusíme a doufám, že nebudu litovat. Bezďa má za sebou již dva absolvované maratóny, takže ví do čeho jde, ale já jsem ještě maratonský novic.

Koncem června jsem si v Liberci vyzkoušel první půlmaraton a byl jsem celkem příjemně překvapen dosaženým časem. Když jsem začal o půlmaratonu uvažovat, říkal jsem si, že bych rád pod 1:45, čím víc se ale termín závodu blížil dával jsem si vyšší cíle. Nakonec jsem si říkal, že to musím dát pod 1:35 a když se všechno povede tak i pod 1:30. Výsledný čas 1:27:08 mě nakonec samotného překvapil, protože jsem celou dobu čekal, že mi dojde. Ale nedošlo a dokonce i na sprint jsem se zmohl. Štrynclík mi to předem spočítal na 4:10 na kilometr, což jsem ještě o 1 vteřinu vylepšíl :)

Co se týče Kladenského maratonu, uvažuji o 3:30, druhá půlka bude myslím hodně bolet, takže o lepším čase radši ani nepřemýšlím. Nějak zatím bohužel díky kolu nemám čas moc běhat, ale daří se mi uskutečnit aspoň jeden 20 kilometrový běh týdně.

Jinak pro zájemce, zde jsou stránky výše uvedeného maratonu: http://www.maratonkladno.cz/

Tour de France nám skončila

27. července 2010 v 17:12 | quassar |  Cyklistika
Tak nám v neděli skončil další ročník slavného závodu Tour de France. Musím řict, že jsem tento ročník sledoval víc než jakýkoliv předtím a že šlo o jeden z nejnapínavějších. Rozhodla velezajímavá předposlední etapa, totiž časovka. Alberto Contador jak se očekávalo nepřejel Andy Schlecka na celé čáře, ale 31 sekund, které na něj nakonec najel stačilo k celkovému triumfu.

Tour de France

23. července 2010 v 11:42 | quassar |  Cyklistika
To, že právě vrcholí letošní ročník Tour de France jistě spousta z vás ví. Včera proběhla možná nejtěžší etapa, která nejspíše rozhodla o prvních dvou místech konečného pořadí. Andy Schleck, který na Alberta Contadora ztrácel před touto etapou pouhých osm sekund zkoušel s předpokládaným výsledkem celé Tour něco udělat. Několikrát Albertovi nastoupil, ale ukázalo se, že oba jsou vyrovnaní vrchaři a nakonec dojeli na vrchol Tourmaletu spolu. Andy vyhrál etapu, Alberto udržel žlutý trikot, který nejspíše v zítřejší časovce potvrdí. Ostatním v celkovém pořadí oba opět o nějakou minutku odskočili. A to jak vypadá tempo momentálně zřejmě nejlepších cyklistů - vrchařů na posledních třech kilometrech pekelného kopce jakou je Col du Tourmalet uvidíte v následujícím videu:


Uvítání

23. července 2010 v 11:11 | quassar
Vítám vás na mém novém blogu. A o čem tu budu psát? Především o sportech, které se více či méně úspěšně snažím dělat. Tedy hlavně o cyklistice, běhu, triatlonu, případně v zimě o běžeckém lyžování. Snad brzy vyplodím i první zajíměvější článek než je tento :)