Život není to co máme, ale to co vydržíme!

Trénink na maraton

27. července 2010 v 17:22 | quassar |  Běh
Tak jsem loni zas po několika letech začal pořádně běhat a rozhodl jsem se úsilí zúročit na Kladenském maratonu, který se koná 18. zaří 2010. Domluvili jsme se s kamarádem Bezďou, že ho zkusíme a doufám, že nebudu litovat. Bezďa má za sebou již dva absolvované maratóny, takže ví do čeho jde, ale já jsem ještě maratonský novic.

Koncem června jsem si v Liberci vyzkoušel první půlmaraton a byl jsem celkem příjemně překvapen dosaženým časem. Když jsem začal o půlmaratonu uvažovat, říkal jsem si, že bych rád pod 1:45, čím víc se ale termín závodu blížil dával jsem si vyšší cíle. Nakonec jsem si říkal, že to musím dát pod 1:35 a když se všechno povede tak i pod 1:30. Výsledný čas 1:27:08 mě nakonec samotného překvapil, protože jsem celou dobu čekal, že mi dojde. Ale nedošlo a dokonce i na sprint jsem se zmohl. Štrynclík mi to předem spočítal na 4:10 na kilometr, což jsem ještě o 1 vteřinu vylepšíl :)

Co se týče Kladenského maratonu, uvažuji o 3:30, druhá půlka bude myslím hodně bolet, takže o lepším čase radši ani nepřemýšlím. Nějak zatím bohužel díky kolu nemám čas moc běhat, ale daří se mi uskutečnit aspoň jeden 20 kilometrový běh týdně.

Jinak pro zájemce, zde jsou stránky výše uvedeného maratonu: http://www.maratonkladno.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama