Život není to co máme, ale to co vydržíme!

Jizerská 50

15. ledna 2011 v 21:49 | quassar |  Běžky
Rok se s rokem sešel a stejně jako každý rok se po silvestru hrozně rychle přiblížil první závod sezóny, Jizerská padesátka. Je to asi nejslavnější závod, který jsem kdy absolvoval a musím říct, že od mé první účasti (v roce 2009) mě opravdu chytl. Jak jste si jistě spočítali, jel jsem ho letos již potřetí.

Jako obvykle jsem byl domluven s kamarádem Vencou, že pojedeme na start spolu. Oproti minulým létům přijel Vašek již v sobotu večer a přespal u nás. Po loňské zkušenosti, kdy jsme díky frontě u mazání lyží nestihli start, jsme vyrazili busem do Bedřichova o půl hodiny dříve. Bohužel i ona půl hodina navíc se ukázala jako málo, Venca, který jel z druhé vlny musel ukecat pár lidí a celou frontu u mazačů předběhnout. Já start svojí páte vlny stihl tak akorát. Jinak mazal se klistr (bylo dost nad nulou), takže si člověk musel dávat pozor aby se lyží moc nedotýkal, protože to "trochu" lepilo :)

Takže domazáno a beželo se na start. Páta vlna vyrazila do boje a já s ní. Na začátek ihned v lese špunt, ale s tím se na jizerské musí počítat, ono když najednou vyrazí do třech stop 500 lidí, vlastně to ani jinak nejde. No k Buku to byl fakt mazec, pak to bylo kousíček z kopce, takže se to maličko natáhlo. Ovšem o závodění nemohla být řeč, ono se vlastně trošku dá začít závodit až z Rozmezí, ale také to není žádná sláva. První občestvovačku na Kristiánově klasicky míjím, přijde mi dost brzy občestvovat se po šesti kilometrech, ovšem podle počtu kelímků na zemi mělo nějakých 1500 lidí jiný názor. Nechtěl bych to tam vidět, když projížděla osmá vlna, to už se tam museli v těch kelímkách bořit po kolena :) 56 minut po startu jsem se objevil na Rozmezí a jelo se z kopce. Knajpa a pak už Kasárenská. Díky supr namazání v pátek od Michala lyže jely jako ještě nikdy, takže Kasárenská utekla jako blesk, předjel jsem spoustu lidí a najednou jsem byli na druhé občestvovačce - na Kůrovci. Tam byla spousta znamých (Ségroška, Michal, Ivánek, Nikča atd.), takže jsem se na chvíli zastavit musel. Dva teplé jonťáky, banán a sušenka to jistili a jelo se dál.

Technika mi moc nejde, takže jsem se trošku bál sjezdu u Bunkru, ale možná jsem se trošku zlepšil, protože jsem ho letos ani nějak moc nezaznamel :) Jinak na Jizerce jsem měl o 6 minut lepší čas než loni, což mě dalo menší naději na zdolání cíle, tedy zajetí Jizerské pod 4 hodiny. Po Jizerce následoval výjezd k bunkru, kde jsem naštěstí již za televizní kamerou v kopci zalehnul :) A pak již Promenádní a Smědava, kde jsem opět zamával dalším známým a vydal se do nejtěžšího stoupání závodu. Letos mi to tam bohužel moc nedrželo, takže spíš než běh na lyžích to byl stromečkový výšlap. Myslím, že jsem tam oproti loňsku nějakou minutku ztratil a podle času na stopkách jsem začínal tušit, že mého cíle letos ještě bohužel nedosáhnu. Sice z Knajpy až na Hřebínek to bylo převažně soupaží a jelo se mi jak z praku, ale čas neúprosně uháněl a uháněl. Na dalším mezičase na Hřebínku to bylo o sedm minul lepší než loni, jenže já potřeboval těch minut aspoň deset.

Po poslední občestvovačce na hřebínku se jelo na Bílou kuchyň a pak následoval poslední větší kopec a to Olivetská hora. Bohužel tam mi stejně jako loni i předloni došlo. Musím na to myslet a nechat si na sjezd z Olivetské ještě jeden gel. Zkrátka pak už to bylo až do cíle pouze trápení, předjelo mě i dost soupeřů. Takže jsem se dotrápil až zpátky do Bedřichova, kde na nás ještě čekal těsně před cílem ještě asi petisetmetrový "pytel" pro diváky a cílová rovinka. Můj čas se nakonec zastavil na 4:04:44 což je sice moc pěkné číslo, ale čtyřka na začátku znamenala to, že jsem bohužel nesplnil svůj cíl. Sice oproti loňsku jsem se zlepšil o devět minut, ale velkou radost jsem z toho neměl. Zklamání z času naštěstí vystřídala radost z toho, že už to mám za sebou. Kamarád Venca mě zařízl o šest minut a vede 2:1 (porazil mě i v loňském ročníku, já jeho při naší první účasti).

Závěrem chci říct, že Jizerská 50 je nádherný závod. Kdo nezkusí neuvěří, ale já musím říct, že mu propadám víc a víc. Na příští rok plánuju nákup nových lyží, čas pod 4 hodiny a srovnání stavu s Vencou na 2:2.

Stránky Jizerské 50: http://bezky.jiz50.cz/
Výsledky letošního 44. ročníku: http://bezky.jiz50.cz/cz/publish/68/Vysledky.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dyki Klibany Dyki Klibany | Web | 15. ledna 2011 v 22:01 | Reagovat

Ahoj, najdu tu nějaké lidi kteří zbožňují True Blood? Doufám, že ano... protože tento jedinečný seriál o upírech stojí zato, aby se na něj lidé koukli ;)*!! k pokud si tedy fanda seriálu, nebo máš zájem o tento seriál, koukni se na blog trublood.blog.cz !!! vše o seriálu!! ♥ !!

p.s: mi pojedeme na lyžák

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama