Život není to co máme, ale to co vydržíme!

Dřevěný muž

25. června 2012 v 22:14 | quassar |  Triatlon
Po povedeném běžeckém jaru, kdy jsem si slušně vylepšil osobní rekordy na půlmaraton a maraton (1:20:01 a 3:01:59) a ve dvou závodech i zaběhl docela pěkné pořadí (4. místo v běhu z Frýdlantu do Lázní Libverda a osmé místo na Bakovském půlmaratonu) se celkem podařilo i cyklistické "předletí" (15. místo krátká trať na ABBcupu a hlavně kontumační vítězství nad Sálošem v časovkách :))). Jenže jako svou hlavní disciplínu považuji triatlon a můj první závod v něm byl právě Dřevěný muž, který proběhl v sobotu 23.6.

Původně jsem měl v plánu Hornettlon (což je triatlon s mtb), jenže o Dřevěňáku jsem slyšel jen to nejlepší a když mi v úterý Bezďa zavolal, jestli na něj s ním pojedu, neváhal jsem ani minutu. Jednak proto, že přeci jenom mám "silniční" triatlony trochu radši a za druhé i proto, že si s Bezďou vždycky rád zazávodím. V úterý jsem absolvoval zátěžový test na FTVS, který dopadl docela dobře (i když rezervy tam jsou pořád dost velké), Bezďa si dal dokupy silničku a mohlo se vyrazit.

V sobotu budíček v půl šesté, v půl sedmé odjezd směs Ploukonice, kde probíhalo plavání a kde bylo také první depo. Dřevěný muž byl první triatlon s dvěma depy, který jsem absovoval, takže jsem z toho byl celkem nervozní. Naštěstí pořadatelé nebyli žádní nováčci (nakonec to, že se jednalo již o třicátý ročník dřevěňáka tomu napovídal), takže všechno měli dostatečně zmáknuté. V osm start, byl jsem jeden z mála v neoprénu a nepostavil se jak bývá mým zvykem na chvost startujících, což se ukázalo jako velice dobrý tah. Plavec jsem pořád mizernej, ale v sobotu to prostě šlo. V první půlce jsem byl odhadem na konci první desítky, z vody jsem nakonec vylejzal sedmnáctý. Depo proběhlo v pohodě, dokonce jsem si stihl ještě hodit bedýnku s věcmi do připravené dodávky a vyrazilo se na kolo.

Už zkraje jsem věděl, že rozhodně nepojedu sám. Postupně se zformovala cca dvacetičlená skupina, nutno podotknout, že první kolo bylo dost "o hubu", u některých závodníků mi připadalo, že jedou v balíku poprvé. Obzvláště jeden týpek bez helmy byl dost nebezpečnej, naštěstí jsme ho brzy utrhli. Ze začátku to neprobíhalo moc dobře, střidali jsme asi v pěti, ostatní se vezli, naštěstí se našel týpek, který všechny objel a domluvil jak budeme střídat. Druhé kolo bylo už dost o něčem jiným a průměrná rychlost stoupla přes 37km za hodinu. Postupně jsme sbírali závodníky, kteří odpadli z první grupy, občas někdo odpadl od nás, takže nás jelo plus mínus stejně. Jedinou krizi, kterou jsem měl byla ve stoupání z Kněžmostu ve 4. kole, naštěstí jsem se dotáhl brzy zpět. Pět set metrů před druhým depem nás dost zdržel traktor přes celou silnici, no chudák traktorista si nevyslechl nic pěkného. Mě to bohužel asi stálo ještě o chloupek lepší celkové umístění.

Z druhého depa jsem měl dost strach, protože jsem vůbec netušil, kde skončí moje bedýnka s výbavou. No ale k mé velké radosti mi při příjezdu z kola padl zrak přesně na tašku globus s botama, která byla navrchu mojí přepravky. Takže kolo k zemi, boty na nohy a šlo se běhat. Hned zkraje běhu jsem předstihl asi 4 soupeře z cyklistické grupy a hnal se za ostatními, cca po prvních pětistech metrech běhu jsem byl asi na jedenáctém místě. Asi 200 metrů před sebou jsem viděl holohlavého soupeře, který se mi zdánlivě vzdaloval. Postupně jsme "spolu" předbíhali jedno soupeře za druhým, v tu chvíli jsem ale vůbec netušil kolikátý jsem. Až těsně před obrátkou mi jeden divák nahlásil osmé místo, což jsem si nakonec za chvíli zkontroloval, protože soupeři přede mnou už běželi zpět. Onen holohlavý soupeř začal trošku vadnout, takže za obrátkou už byl tak říkajíc "na dostřel". Cca po kilometru cestou zpět jsem ho dostihl, "zakousl se" však do mě jak lev do prchající antilopy :) V tu chvíli jsem byl sedmý, ale už jsme se pomalu začali přibližovat k šestému a pátému. Oba dva jsme dostihli na občerstvovačce, kterou jsem zvládl nejrychleji a všem třem jsem utekl. Asi tři kilometry před cílem jsem zahlédl i čtvrtého v pořadí, ten však měl k mé smůle sebou cyklodoprovod, který se neustále ohlížel a mohutně ho hecoval. Sice jsem se pomaličku přibližoval, nicméně už jsem to nestihl a doběhl jsem 8 sekund za čtvrtým místem. Jak jsem posléze zjistil, běh se mi opravdu moc povedl :)

Nakonec tedy 5. místo a rozhodně životní triatlonový výsledek. Po doběhu žízeň jak trám, nicméně k pití bylo pouze pivo, které nahonec do mě zahučelo asi na dva loky (trenér by mě za to učitě nepochválil :). Chvilku jsem pokecal se soupeři a vyrazil podpořit Bezďu. Bezďa bojoval jako lev a měl jsem co dělat abych mu ten posledni kilometr zpátky do cíle stačil. Dali jsme ještě nějaký to pivko, koupačku na vystřízlivění a jelo se domů.

Osobně hodnotím svůj výkon na Dřevěným muži velice dobře a rozhodně to je pro mě nejlepší výsledek sezony (nejen co se triatlonu týče). Vyšlo všechno snad nejlíp jak mohlo a mám z toho velkou radost. Bezďa vypadal taky velice spokojeně (ještě aby ne, 40. místo je taky parádní výsledek), takže jsme se už dopředu domluvili, že příští rok nebudeme rozhodně chybět, protože Dřevěnák je parádní závod.

Ještě časy jednotlivých disciplín:
plavání (1km) - 0:18:45 - 17. místo
kolo (105km) - 2:49:55 - 11. místo
běh (12km) - 0:47:35 - 1. místo
celkový čas - 3:59:40 - 5. místo
na startu 130 závodníků

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Advid Advid | 26. června 2012 v 7:25 | Reagovat

Gratuluju! Super umístění. Já chtěl Dřevěného muže taky jet, protože ho všichni chválili. Tak jsem si ho našel (4.8.) a zaspal do diáříku a v sobotu po závodě někdo říkal, že se jel dnes a doma koukám, že jsem si zapsal datum nějakého jiného, krátkého a ještě k tomu u Jihlavy. :-))

2 quassar quassar | 26. června 2012 v 12:03 | Reagovat

Díky :)
JJ, tak tohohle jsem taky našel, nicméně mě dost překvapilo tolik lidí na startu, když info na internetu je dost skoupé.

3 vtt vtt | 26. června 2012 v 21:49 | Reagovat

Tohle je muj oblibenej zavod  prvni triatlon co jsem jel. Jel jsem ho uz asi 5x, vzdy pak delame s kamosema suda a prase v bakove. Letos mne to bohuzel prekazila termin kolize s MM, to je vlastne vzdy jen letos jsem dal poprve MM. Ten zavod zadnou reklamu nepotrebuje, je to snad nejstarsi triatlon v CR, 30 rocniku a jezdi to mistni horolezci a boleslavsky cyklisti, proto dlouhy a hakovy kolo:). loni jsem tady byl 6 v plavani a to plavu hure nez advid:)

4 quassar quassar | 27. června 2012 v 6:02 | Reagovat

Hehe, takže pátej mezi cyklistama a horolezcema zas není taková hitparáda jak jsem si myslel :)))) Trochu jsi mi zkazil radost :D Bane, před třemi lety to jel Cogan a měl podobnej čas jako letošní vítěz, takže jsem pořád spokojenej :) Jinak já jsem velemizernej plavec co se něco snaží zachránit na kole, ale většinu během, Advid je proti mě Alexandr Popov :)

5 Advid Advid | 27. června 2012 v 7:54 | Reagovat

Ó, dmu se pýchou. :-))

6 vtt vtt | 27. června 2012 v 11:12 | Reagovat

urcite jsem tvuj vykon nechtel snizvat,je uplne super hlavne beh, jezdi tam i triatlonisti treba cogan nebo cibulkova. Loni to byla spise nahoda ze byli slabsi plavci celkove mne pak prevalcovali a byl jsem asi 30tej. Dulezity je jakej chytnes balik na kole, a kdyz dobre vyplavu tak muzu vybirat:)

7 ironman ironman | 27. června 2012 v 15:28 | Reagovat

Advid= Popov je opravdu veselé přirovnání, když Popov je dáván jako příklad opravdu učebnicového stylu kraul :D
Jinak za mě dřevěňák je kvůli tomu hákovýmu kolu masakr, láká, ale je to o hubu :)

8 quassar quassar | 27. června 2012 v 15:54 | Reagovat

Jo to celkem bylo, ač tu říká vtt, že to jezděj cyklisti, tak mě to moc nepřipadalo, protože třeba signály který se používají v balíku skoro nikdo nepoužíval, asi třikrát jsem měl co dělat s týpkem co šel ze sedla aniž by cokoliv naznačil, pak už jsem si dával pozor, takže jsem dojel celej.
Na druhou stranu proti Sudetytour, kde jede prvních 40km balík skoro 500 lidi prumerem pres 40, to byla v podstate pohodova vyjizdka :))) A vubec loni to bylo vesely, to jeste uprostred toho baliku jelo auto :)

9 Advid Advid | 28. června 2012 v 10:33 | Reagovat

IM: Dan myslel asi tohohle: http://www.youtube.com/watch?v=jvSGIuxbruY

:)

10 Domish Domish | E-mail | 31. prosince 2014 v 23:08 | Reagovat

Přejeme všem účastníkům Dřevěného muže hlavně nedřevěné nohy a dobrou kondici, a kdybyste se v roce 2015 potřebovali dovybavit, mrkněte k nám na http://www.domishsport.cz/cyklistika

11 SergiooC SergiooC | E-mail | 16. ledna 2017 v 17:18 | Reagovat

I found this page on 17th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

12 KulRila KulRila | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 22:43 | Reagovat

Seal armpit delivers discomfort, pulls. to Carry trip doctors should not. Lump under the muscle cavity may become cancer illness. However often it is result excessive use deodorants, violation rules personal hygiene, strong sweating. Redness causes narrow clothing, infected razor-affiliation, the infection.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>lump under my armpit that hurts</a>  
Compaction under the arm, inflammation, lump getting hot? This is the abscess that should cut, after that take antibiotics. initial stage treat solutions, anti-inflammatory medicines. When the ailment switched to second stage, need surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama